IT Security Engineer Germania

Domenii
Cariera
Locatii
Germany
Expira in 36 zile. Aplicanti: 0

Responsabilitati:

    Implementarea si monitorizarea masurilor de securitate pentru protectia sistemelor informatice, a retelelor si a informatiilor.
    Identificarea si definirea cerintelor de securitate a sistemului.
    Proiectarea arhitecturii de securitate a sistemului si elaborarea unor proiecte detaliate de securitate cibernetica.
    Determinarea sensibilitatii datelor pentru a recomanda nevoile de securitate corespunzatoare.
    Colaborearea cu echipele de dezvoltare ca expert in materie (SME) pentru a asigura alinierea SDLC la cele mai bune practici de dezvoltare (OWASP, SANS, CERT).
    Experienta cu practicile de securitate SQL, cunoasterea aplicatiilor zSecure, administrarea securitatii SharePoint si intelegerea topografiei retelei TCP / IP si LAN.
    Capacitatea de a rezolva problemele de securitate din evaluari si din alte surse.

Cerinte:

    Abilitatea de a gestiona mai multe sarcini.
    Experienta in arhitectura, proiectarea si construirea de solutii de securitate IT.
    Competente puternice de comunicare, atat in scris, cat si oral.
    Cunostinte bune de limba engleza sau germana.
    Experienta de cel putin 3 ani.

Locatii: Dusseldorf, Bremen si Stuttgart

Salariu conform experientei si calificarilor.

Aplicare Online https://medialjob.ro/jobs/it-security-engineer-germania/

   Parteneri